skip to main
|
skip to sidebar
If You Buy This Your Life Will Be Better
Wednesday, 29 September 2010
Pet Food In Sachets
Everyone used to buy pet food in tins, it came with jelly which is basically congelled liquid from the cooking process.
Now pet food comes in sachets and is advertised as having jelly in it and costs almost x4 the price.
How stupid are people to fall for this.
Why are you buying this rubbish, it's just pet food.!!!!
In a tin £1.40 per kilo.
In a sachet £4.20 per kilo.
Newer Posts
Older Posts
Home
Subscribe to:
Posts (Atom)
Followers
Blog Archive
▼
2010
(1)
▼
September
(1)
Pet Food In Sachets
►
2009
(6)
►
June
(1)
►
April
(1)
►
March
(1)
►
February
(3)
About Me
Pottery House B And B
View my complete profile